Чому на вікнах утворюється конденсат (вікна `плачуть`)?

26.04.2016

Конденсат на вікнах та причини його появи або чому ж ваші вікна «плачуть»? Розповідь спеціалістів Ековінд.

Після встановлення металопластикових вікон у домі стало тепліше та більше не турбує шум із вулиці, проте на склі з’явились крапельки, а на підвіконнях – калюжі? Чому ж ваші вікна почали «плакати»?

Мікроклімат приміщення після встановлення пластикових вікон змінюється. Адже дерев’яні вікна, котрі стояли до них, мали безліч щілин через котрі проникало холодне повітря, що після нагрівання в приміщенні перешкоджало випаданню вологи на поверхні скла та віконних відкосах. У випадку з металопластиковими вікнами низька проникність стає причиною зміни умов вентиляції та підвищення рівня вологи у приміщенні. Таким чином холодне повітря з вулиці уже не потрапляє до вас, а відпрацьоване з приміщення не видаляється, що змушує його осідати на об’єкт з найнижчою температурою у будинку – склопакети.

Ймовірність випадання конденсату знижується відповідно до зниження рівня вологості повітря у будинку. Якщо у вас близький до норми мікроклімат, то ймовірність конденсату дуже низька.

Попередити появу вологи допоможе виконання таких рекомендацій:

  • підвіконня слід обирати так, щоб воно не перекривало теплий потік повітря від опалювальних радіаторів до вікон, те саме стосується і вибору штор;
  • не варто розміщувати на підвіконнях велику кількість кімнатних рослин, так як вони стають причиною утворення конденсату на склі;
  • тепле повітря від радіаторів повинне легко потрапляти до віконного отвору, тому обираючи широкі підвіконня, купуйте їх із крізними гратами всередині, що полегшить конвенцію повітря у віконний отвір;
  • приміщення потребує провітрювання на максимально відкритій стулці не менше трьох разів на день, що стане гарантією правильного повітрообміну. Якщо мова іде про будинок, де нещодавно було проведено ремонт, то провітрювання варто робити частіше.

Також ви можете замовити у нас якісні та інноваційні вентиляційні системи і рекуператори повітря, що не тільки змусять ваші вікна забути про «сльози», але й зроблять повітря у приміщенні чистим та насиченим живою енергією.

Корисно знати

Фурнітура для вікон детальніше
Який профіль вибрати? детальніше
Вікна з криптону детальніше
Регулювання пластикових вікон детальніше
Чому на вікнах утворюється конденсат (вікна `плачуть`)? детальніше
Як впливає товщина стінки профілю вікна на якість готових вікон? детальніше
Чи буде в приміщенні тихо після встановлення металопластикових вікон детальніше
Переваги пластикових вікон детальніше
Що таке ПВХ детальніше
Експлуатація, догляд, провітрювання ПВХ вікон детальніше
ЦІКАВА ПРОПОЗИЦІЯ