Експлуатація, догляд, провітрювання ПВХ вікон

20.02.2015

Правильна експлуатація, догляд та провітрювання металопластикових вікон

Якщо ви вирішили встановити металопластикові вікна чи уже стали їх власником, то варто пам’ятати, що запорука їх довговічності не лише у якості та правильному монтажі, але й у належній експлуатації. Ми готові надати вам декілька простих порад, котрі продовжать термін служби ваших вікон.

Чистка рам. Забруднені рами можна легко очистити з допомогою теплої води та засобу для миття посуду. Не варто використовувати абразивні засоби та на в якому разі не протирайте рами сухою ганчіркою. Якщо рами сильно забруднені, то можна використовувати спеціальні засоби, більш детальну інформацію про які вам нададуть постачальники вікон або ж представники профільних систем. Зверніть увагу, що не можна використовувати засоби з вмістом розчинників (як рідина для видалення лаку і т.п.).

Ущільнення. Важливе місце у віконній конструкції замають саме ущільнювачі – прогумовані ділянки, які переважно чорного чи сірого кольору. З них необхідно регулярно очищати пил та осади. Для того аби вони прослужили вам довше та не пропускали протягів і вологи, варто протирати їх силіконовим маслом декілька разів на рік. Придбати його можна у спеціалізованих магазинах, саме воно зробить ущільнювач еластичним та збереже його експлуатаційні властивості.

Погане закривання вікон. Рух вікон можна відрегулювати, проте це варто довірити спеціалістам, адже вони знають, що саме необхідно виконати.

Технічне обслуговування фурнітури. Варто змащувати усі частини приладів, що рухаються маслом чи змазкою (без вмісту смоли та кислоти) один раз на рік. Можна використовувати змазку раніше, якщо фурнітура почала погано рухатись. У разі розхитування віконних ручок, варто при підняти декоративну планку під нею та повернути її в горизонтальне положення, після чого затягнути гвинти, які розташовані під нею та опустити її на місце.

Не проводьте блокування вікна. Не варто ставити у щілину між рамою та стулкою дерев’яний клин чи інші предмети для блокування вікна, так як це може стати причиною поломок.

Чистка скла. Дуже просто очистити скло з допомогою шкіряної ганчірки та теплої води, у разі необхідності з додаванням плину для миття посуду. Не варто використовувати агресивні засоби або засоби з вмістом розчинника.

Склопакети. Вони складаються із двох або більше листів скла та при певних погодних умовах скло та рами можуть запотівати через те, що тепле повітря поглинає набагато більше вологи, ніж холодне. У процесі зіткнення теплого повітря з холодною поверхнею – утворюється конденсат. Частіше за все це стається у приміщеннях з високим рівнем вологості, як кухня чи ванна кімната. Для того, що уникнути цього, слід провітрювати приміщення.

Провітрюйте приміщення правильно. Сучасні металопластикові вікна герметичні та не забезпечують такої вентиляції, як дерев’яні рами. Саме тому проводити провітрювання потрібно частіше. Незалежно від того у якому будинку ви живете, будь-яка людина виділяє вологу (при готуванні їжі, прийманні ванни і т.п.), тому не слід забувати про регулярне провітрювання, котре дозволить вам уникнути не тільки «сліз» (конденсату) на вікнах, але й грибка на стінах. Залежно від розмірів, типу та призначення приміщення, провітрювання потрібно проводити 3-4 рази на день. При цьому найкращий варіант – повне відкривання усіх вікон на 1-5 хвилин, залежно від зовнішньої температури. Оптимальний мікроклімат у приміщенні вам допоможе забезпечити саме провітрювання та опалення.

Запам’ятайте – якщо вікно запотіло – слід провітрити приміщення.

Цікава порада: щоб не робити зимове провітрювання занадто довгим, слідкуйте за склом, котре при відриванні одразу запітніє, як тільки цей конденсат зник – сміливо зачиняйте його. Саме за цей час повітря у приміщенні повністю замінилось, а меблі та стіни ще не охолодились.

Корисно знати

Фурнітура для вікон детальніше
Який профіль вибрати? детальніше
Вікна з криптону детальніше
Регулювання пластикових вікон детальніше
Чому на вікнах утворюється конденсат (вікна `плачуть`)? детальніше
Як впливає товщина стінки профілю вікна на якість готових вікон? детальніше
Чи буде в приміщенні тихо після встановлення металопластикових вікон детальніше
Переваги пластикових вікон детальніше
Що таке ПВХ детальніше
Експлуатація, догляд, провітрювання ПВХ вікон детальніше
ЦІКАВА ПРОПОЗИЦІЯ