Регулювання пластикових вікон

26.04.2016

Сучасні пластикові вікна, завдяки своїм високим якісним характеристикам та зручності у використанні підняли якість комфорту життя людини на новий рівень. Досягається це не тільки завдяки високому рівню шумоізоляції та теплоізоляції, а також добре продуманій системі механізмів, що відповідає за їх якість функціонування. В процесі використання так як і любий інший механізм, вони потребують періодичного контролю та обслуговування.

Періодичне регулювання пластикових вікон збільшує їх термін використання та якість повноцінного функціонування вікон.
Також часто виникають ситуації коли механізми виходять з ладу і потребують ремонту, як показує досвід, більшість поломок, що привели до виходу з ладу механізмів можна відремонтувати власними руками без сторонньої допомоги. Сучасне пластикове вікно оснащене зручним механізмом для регулювання. Маючи під руками необхідний інструмент за лічені хвилини можна привести вікно в робочий стан.

Самостійно без допомоги спеціалістів, практично безкоштовно,  можна виправити своїми руками наступні несправності:

  • При закритті раму вікна зачіпає стулка зверху або знизу;
  • Стулка недостатньо прилягає до рами;
  • При відкритій стулці ручка повернулася вниз в положення закрито та заблокувалась;
  • Ручка зламалася;
  • Ручка тяжко повертається.

Інструмент, що може бути необхідним при ремонті:

  • Шестигранник 4 мм;
  • Набір «зірочок»;
  • Викрутки «хрестоподібна та плоска»
  • Плоскогубці.

Загальні принципи регулювання пластикових вікон.

Більшість сучасних вікон мають можливість регулювання в трьох площинах, що дає можливість досягти правильного розміщення стулки в рамі, та забезпечити максимальну щільність стискання ущільнювачів по всьому периметру. В залежності від виробника фурнітури, може відрізнятися вигляд окремих елементів, загалом методи та способи регулювання мають один принцип. Кватирка регулюється за допомогою шестигранника та механізмів кріплення. Регулювання можливе по вертикалі горизонталі та прилягання до рами.

Тепер розглянемо кожну ситуацію регулювання пластикових вікон окремо.

При закриті стулка чіпляє раму знизу. В такому випадку стулку потрібно вивести в сторону верхньою петлею. Для цього необхідно відкрити кватирку, шестигранником повернути регулювальний гвинт розташований в торці кватирки біля верхньої петлі на декілька обертів по часовій стрілці. Закрити кватирку зняти ковпачок з нижньої петлі, вставити в неї шестигранник та зробити декілька обертів за часовою стрілкою. Перевірити вільний хід та повторити регулювання до повного усунення проблеми.

При закриванні кватирка чіпляє раму збоку. Кватирку потрібно відвести в сторону петель. Для цього, якщо блок кватирки чіпляє раму тільки знизу, тоді достатньо буде відвести кватирку тільки від нижньої петлі. Зробити це можливо за допомогою регулювального гвинта розташованого під нижньою петлею. Якщо блок кватирки чіпляє раму зверху тоді потрібно відвести кватирку за допомогою верхньої петлі аналогічно з попереднім випадком.
 

Корисно знати

Фурнітура для вікон детальніше
Який профіль вибрати? детальніше
Вікна з криптону детальніше
Регулювання пластикових вікон детальніше
Чому на вікнах утворюється конденсат (вікна `плачуть`)? детальніше
Як впливає товщина стінки профілю вікна на якість готових вікон? детальніше
Чи буде в приміщенні тихо після встановлення металопластикових вікон детальніше
Переваги пластикових вікон детальніше
Що таке ПВХ детальніше
Експлуатація, догляд, провітрювання ПВХ вікон детальніше
ЦІКАВА ПРОПОЗИЦІЯ