Вентиляційні системи

Основною функцією будь-яких вікон вважають забезпечення приміщення світлом. Проте сьогодні пластикові вікна повинні виконувати набагато більше функцій, багато із яких пов’язані саме з повітрообміном. адже необхідно встановлювати конструкції з належним повітряним обміном, що забезпечують збереження тепла.

Яким чином можна забезпечити оптимальний повітрообмін та зберегти теплову енергію? Приміром, родина із трьох осіб повинна отримувати видалення зайвої вологи у розмірі 50 м3/год, а кисень повинен надходити у приміщення у розмірі 7м3/год, що можна забезпечити простими та відомими технічними рішеннями. Проте важливо враховувати і те, наскільки отримане повітря має вміст життєвої енергії – «пране», рішення з передачі котрої було винайдене лише у 2007 році. Саме у той рік було спроектовано і прямоточний рекуператор тепла.

Більш детально про рекуперацію тепла – це особливий метод скорочення втрат тепла за допомогою системи вентиляції (саме вона стає джерелом найбільшої втрати тепла при належній теплоізоляції будинку). Теплообмінники використовують для скорочення втрат тепла, адже у них тепле повітря з приміщення може нагрівати холодне, котре входить знадвору. Такий метод дозволяє повернути до 70% тепла, котре виходить із приміщення.

Принцип дії такий: зустрічні потоки теплого та холодного повітря проходять крізь рекуператор. Комірки цих повітревідводів суміжні – вони мають спільні стінки, так як одна оточує іншу. Саме це сприяє тому, що холодне повітря знадвору нагрівається теплим, яке у той час виходить з приміщення. Західна Європа уже з 2003 року почала випускати рекуператори для централізованої вентиляції промислових приміщень.

Сьогодні децентралізовані рекуператори виготовляють у Німеччині, Чехії, Австрії та Польщі. Проте вартість таких виробів, навіть з базовим виконанням, значно вища за вартість «євро вікон» та коливається від 1000 до 3000 євро. Українська сторона на міжнародному конгресі Bauhaus. SOLAR у ФРН (листопад 2008 року) представила сучасну розробку системи децентралізованого рекуператора тепла (ДПР), яких за ефективністю передачі енергетичної складової повітря немає світових аналогів. Проблема припливу повітря була вирішена безпосередньо знадвору, на відміну від стандартних систем вентиляції, де все вирішується з вентиляційного каналу, системи децентралізованого рекуператора мають дистанційне керування та п’ять режимів роботи (пасив – 5 м3/год, ніч – 15 м3/год, приплив – 30 м3/год, витяжка – 35 м3/год, провітрювання – 60 м3/год). При цьому їх ціна становить суму удвічі меншу від ціни імпортних рекуператорів.

Рекуператор побутового застосування – це циліндр з діаметром 15 см, котрий має робочий модуль довжиною від 38 см та встановлюється в отвір зовнішньої стіни приміщення. З коротких (33 см) трубчатих мідних теплообмінників виконують теплообмінник рекуператора, який має здатність передавати у приміщення «пране» - біоенергетичну складову повітря. При цьому енергетична якість «пране» становить близько 92-94%. Така система не потребує використання фільтрів, що дозволяє вам отримувати дійсно якісне «свіже» повітря.

«Пране» - енергетика повітря. Енергетична складова повітря прямо впливає на психічну та імунну стійкість людини, саме тому дихати штучним повітрям стає небезпечно. Для цього ми їздимо на відпочинок до лісу чи після роботи у офісі намагаємось піти на прогулянку по «свіжому повітрі». Наприклад, родина з трьох людей для забезпечення «пране» потребує у приміщенні повітрообмін на нижчий за 5 м3/год, при цьому повітря повинно надходити тільки ззовні, без усіляких механічних впливів, а довжина повітропроводу повинна бути менше 1 м.

Припливний клапан аереко

З кожним роком усе більшу популярність завойовують пластикові вікна та двері, адже вони зручні в експлуатації, втілюють будь-який дизайн, надійні та герметичні. Проте дуже часто, після їх встановлення, саме герметичність цих конструкцій позбавляє ваш будинок припливу свіжого повітря, що викликає зайву вологість. Результат – конденсат на вікнах, калюжі на підвіконнях, а кімната стає задушливою та вологою.

Вирішенням проблеми не слід вважати і «щілинне» провітрювання, звичайне провітрювання також не завжди комфортне, адже відкриті вікна – це шум, пил та протяг, а зачинені – духота та важке повітря. Саме тому для комфортного житла необхідністю стала вентиляція. У Європі уже більше двадцяти років застосовують вентиляційні системи «Aereco», котрі пропонують такі переваги:

 • просте встановлення на готове вікно;
 • естетичний вигляд;
 • при закритих вікнах відбувається якісне провітрювання житла.

 

Врахуйте те, що завдяки свіжому повітрі у будинку ви зможете краще виспатись, підвищиться ваша працездатність. З вентиляційним обладнанням «Aereco» ви зможете бути впевненими у комфорті та затишку вашого дому.

Провітрювач VENTAIR – малого розміру пристрій з алюмінієвим корпусом, котрий врізають у раму вікна, що дає можливість забезпечити приплив свіжого повітря навіть при закритих вікнах.

Для чого необхідний провітрювач:

 • зниження рівня вологості повітря, що дозволяє запобігти утворенню грибка на стінах;
 • уникнення запотівання вікон;
 • безпека оселі (надійна робота газових котлів);
 • забезпечення постійного притоку свіжого повітря незалежно від пори року, та можливість не відкривати вікна узимку;
 • зниження витрат на опалення, адже ці витрати різко виростають, коли ми просто відчиняємо вікна, особливу у зимову пору.
  Чому відкривання вікон є менш ефективним рішенням:
 • для того, аби забезпечити приміщення свіжим повітрям потрібно відкривати вікна не менше 3-4 разів на день (а це 365 днів у році);
 • високий рівень шуму знадвору;
 • витрачання тепла;
 • можливість появи протягів;
 • комарі, мухи та інші види комах.

Якщо у вас виникає питання – чи є можливість монтувати провітрював на уже встановленні віконні конструкції, то можете бути певні – так. Такий монтаж буде виконаний кваліфікованим спеціалістом за 30 хв, за допомогою оснастки та спеціального інструменту. Тому не варто відкладати на завтра – починайте дихати «на повні груди» уже сьогодні.

Корисно знати

Фурнітура для вікон детальніше
Який профіль вибрати? детальніше
Вікна з криптону детальніше
Регулювання пластикових вікон детальніше
Чому на вікнах утворюється конденсат (вікна `плачуть`)? детальніше
Як впливає товщина стінки профілю вікна на якість готових вікон? детальніше
Чи буде в приміщенні тихо після встановлення металопластикових вікон детальніше
Переваги пластикових вікон детальніше
Що таке ПВХ детальніше
Експлуатація, догляд, провітрювання ПВХ вікон детальніше
ЦІКАВА ПРОПОЗИЦІЯ