Склопакети

Склопакети складаються із двох чи більше листів скла та дистанційної рамки з осушувачем. Проміжок, котрий розділяє листи скла, заповнений розрідженим повітрям чи інертним газом (криптоном, аргоном), усі листи герметично сполучені по контуру. Саме склопакети забезпечують тепло- та шумоізоляцію, а завдяки герметичності у проміжки між листами не потрапляють пил та волога, що забезпечує хорошу освітленість приміщення. Саме склопакет є вагомою складовою якісних показників металопластикових вікон загалом.

Для виготовлення склопакетів використовуються майже усі типи скла, а їх вибір залежить лише від вимог до світлопрозорої конструкції. Всередині склопакетів є осушувач, що виконує функцію сприяння абсорбції вологи (вбиранню), яка може утворюватись всередині. Дистанційна рамка має спеціальні дифузійні отвори і є порожнистою, а у шви між нею та склом закладають герметик. Вони виконують основне завдання – забезпечення міцності склопакетів і запорука проникненню водяної пари. Високої якості склопакети виготовляють за принципом подвійної герметизації, де внутрішні герметик забезпечує міцність конструкції, а зовнішній не дозволяє водяній парі проникнути всередину.

  П`ять основних функцій скла:
 • Естетичні властивості;
 • Захисні властивості;
 • Звукоізоляція;
 • Теплоізоляція;
 • Природне освітлення.
  Для того, аби забезпечити виконання усіх перелічених функцій, розроблено різні типи скла, основні з яких ми опишемо:

   

 • Енергозберігаюче скло, котре отримує свої властивості завдяки нанесенню на поверхню низько емісійних оптичних покриттів. Саме через ці покриття його називають емісійним або селективним. На сьогодні використовується два типи покриття: К-скло з «твердим» покриттям та Е-скло з м`яким покриттям. Коефіцієнт випромінювальної здатності став відмінністю між цими типами скла. Теплозберігаючі властивості Е-скла у 1,5 рази перевищують властивості К-скла. У складі склопакетів ці види скла використовують дуже часто.
 • Сонцезахисне скло. Якщо точніше – скло, що здатне знизити пропускання сонячної та світлової теплової енергії. Це може бути забарвлене у всій масі скло чи скло із покриттям.
 • Ламіноване скло (триплекс) – це архітектурне скло, котре має два або більше шарів, котрі сполучені між собою з допомогою ламінуючої плівки чи спеціальної ламінуючої речовини. Такий спосіб не здатен збільшити механічну міцність скла, проте ламінувальна плівка не дає йому розсипатись при руйнуванні, адже осколки залишаються прикріпленими до неї. Крім цього ламіноване скло підвищує звукоізоляцію, оскільки багатошарове скло знижує дію усіх небажаних шумів.
 • Загартоване скло або те, котре має підвищену міцність до ударів і перепадів температури завдяки хімічній та термічній обробці. Варто зауважити, що при руйнуванні воно розсипається на малі безпечні осколки.
 • Забарвлене в масі скло – це вид сонцезахисного скла (абсорбуючого), для виготовлення котрого використовують різні речовини, що дають можливість отримати бажаний колір. На відміну від звичайного прозорого скла, воно поглинає набагато більше сонячної енергії та світла. Найчастіше обирають зелений та сірий кольори, а проміжним відтінком став – бронзово-коричневий. За бажанням можна виготовити скла будь-якого кольору.

Корисно знати

Фурнітура для вікон детальніше
Який профіль вибрати? детальніше
Вікна з криптону детальніше
Регулювання пластикових вікон детальніше
Чому на вікнах утворюється конденсат (вікна `плачуть`)? детальніше
Як впливає товщина стінки профілю вікна на якість готових вікон? детальніше
Чи буде в приміщенні тихо після встановлення металопластикових вікон детальніше
Переваги пластикових вікон детальніше
Що таке ПВХ детальніше
Експлуатація, догляд, провітрювання ПВХ вікон детальніше
ЦІКАВА ПРОПОЗИЦІЯ